Medinis burlaivis “H.M.S. Victory”

Medinis burlaivis “H.M.S. Victory”
Medinis burlaivis “H.M.S. Victory” Medinis burlaivis “H.M.S. Victory” Medinis burlaivis “H.M.S. Victory” Medinis burlaivis “H.M.S. Victory”
Gamintojas COREL
Prekės kodas SM 23
Ar turime: Turime!
Kaina 429.00€
Kiekis     - O GAL -   Į geidaraštį
Į palyginimo sąrašą

Suklijuoto burlaivio ilgis 1035 mm, plotis 325 mm, aukštis 715 mm. Mastelis 1:98.        

Medinio klijuojamo burlaivio komplektas pagamintas COREL kompanijoje, Italija.

Pasaulyje žinomas burlaivis „Victory“, kuriame Trafalgaro mūšio metu žuvo garsus anglų admirolas H.Nelsonas.

Mūšis įvyko prie Trafalgaro kyšulio, netoli Kadiso. 1805 m. rugpjūčio mėn. D. Britanijos eskadra (27 linijiniai laivai; vadas admirolas H. Nelsonas užblokavo Kadiso uosto reide Prancūzijos ir Ispanijos eskadrą (33 linijiniai laivai; vadas admirolas P. Vilnevas (Pierre Villeneuve)). Spalio 20 d. Napoleono I įsakymu Prancūzijos ir Ispanijos eskadra išplaukė į jūrą, ketindama prasiveržti į Viduržemio jūrą. Britų laivynas laukė jų netoli uosto. Nelsonas suplanavo nuplukdyti laivus dviem kolonomis statmenai ispanų ir prancūzų vilkstinei ir perkirsti ją per vidurį. Vėliau vykstančiose grumtynėse dėl pranašesnių britų laivyno ginklų prancūzų ir ispanų gretose kiltų panika ir jie negalėtų suduoti atsakomojo smūgio.

Spalio 21 d. viena D. Britanijos laivų kolona (vadas viceadmirolas K. Kolingvudas (Cuthbert Collingwood)) perkirto priešo ariergardą ir atkirto 16 laivų, o Nelsono vadovaujama kolona, perkirtusi priešo rikiuotės centrą, atkirto jį nuo avangardo. H. Nelsonas vadovavo iš Victory laivo, o K. Kolingvudas iš - Royal Sovereign. Mūšio pradžioje Victory praplaukė pro prancūzų vilkstinę paskui P. Vilnevo flagmaną Bucentaure ir smarkiai jį apšaudė kartečės šūviais, bet prancūzų šoninės patrankos apgadino britų burlaivio įrangą ir stiebus. Ankstyvą popietęVictory praplaukė pro prancūzų burlaivį Redoutable. Jūreiviai šaudantys nuo prancūzų burlaivio stiebų nukovė daug žmonių Victory denyje, net ir patį Nelsoną, visiškai nesirūpinusį savo saugumu. Paskutinis mūšio veiksmas prasidėjo kai užsiliepsnojo ir sprogo prancūzų burlaivis Achile. Per 5 valandas trukusį mūšį Prancūzijos ir Ispanijos laivynas buvo sutriuškintas. Į uostą grįžo vienuolika prancūzų ir ispanų burlaivių.

Po šio mūšio D. Britanijos laivynas įsitvirtino jūrose ir sužlugdė Napoleono planuotą invaziją į Britanijos salas.

Rašyti atsiliepimą

Jūsų vardas


Jūsų atsiliepimas Pastaba: HTML nesiverčia!

Įvertinimas Blogas           Geras

Į žemiau esantį laukelį įveskite apsaugos kodą.Perkamiausios prekės
Palaikoma OpenCart
SPRAGTUKAS © 2019