Cart
                         
Goki lauko žaidimas - Žaisk vikingų šachmatais

Goki lauko žaidimas - Žaisk vikingų šachmatais

  • Gamintojas: GOKI
  • Prekės kodas: Goki 56686
  • Prieinamumas: Sandėlyje
  • 39,95€


Žaisk šachmatais, kaip vikingai! Šiai lauko žaidimo versijai reikia daug įgūdžių, kad būtų galima numušti priešo kubus ir tada galima bandyti nugalėti karalių.

Rinkinys supakuotas į medvilninį maišą, kad būtų galima lengvai transportuoti.

Rinkinį sudaro 21 kubas. Karaliaus išmatavimai 4,5x4,5x25 cm.

Jums taip pat reikės lygaus paviršiaus, geriausiai - žolės, smėlio, akmenukų ar akmens. KUBB taip pat galima žaisti ir ant sniego paviršiaus.

Žaidimo tikslas

Kaip ir paprastame šachmatų žaidime, karalius yra svarbiausia figūra. Kai visos priešininkų figūros yra nuverstos, komanda, kuri pirma nuverčia karalių yra skelbiama nugalėtoja.

Pasiruošimas žaidimui

Žaisti gali nuo 2 iki 12 žaidėjų, kurie suskirstomi į dvi tarpusavyje rungtyniaujančias komandas. Žaidimo laukas (5 x 8 arba 8 x 10 m) yra pažymimas smeigtukų pagalba. Abi komandos pastato penkis vienodai vienas nuo kito nutolusius blokelius ant pradinės linijos. Karalius yra pastatomas žaidimo lauko viduryje. Kiekviena komanda stovi už savo pradinės linijos. Žaidimą pradeda žaidėjas numetęs medinį pagaliuką arčiausiai karaliaus.

Žaidimo taisyklės

Mediniai pagaliukai gali būti laikomi tik už vieną jų pusę ir metami tiesiai iš apačios. Sukti metimai yra neleidžiami. Komanda A pradeda žaidimą nuversdama priešininkų komandos blokelius su savo pagaliukais. Tada, B komanda numeta visus nuverstus blokelius į A komandos žaidimo lauko pusę. A komandos žaidėjai pakelia nukritusius blokelius ir pastato juos toje pačioje vietoje, kur jos nukrito. Jeigu numestas blokelis atsitrenkia į jau toje vietoje pastatytą  blokelį – jie pastatomi vienas ant kito, kaip bokštas. Žaidėjai turėtų stengtis mesti blokelius kuo arčiau centrinės linijos. Žaidėjai turi po du bandymus sėkmingai numesti blokelį į priešininkų pusę, o po to priešininkų komanda gali pastatyti blokelį bet kurioje savo žaidimo lauko vietoje. Pavyzdžiui, jie gali pastatyti blokelį už karaliaus, kur jį nuversti būtų sudėtinga nenuverčiant kartu ir karaliaus. Tačiau blokelis turi būti ne arčiau kaip vieno medinio pagaliuko atstumu nuo karaliaus. Toliau, B komanda bando nuversti priešininkų blokelius su savo mediniais pagaliukais. Pirmiausiai jie turi nuversti žaidimo lauke esančius blokelius, o tik paskui bandyti nuversti pradinėje linijoje esančius blokelius. Jei pradinės linijos blokelis yra nuverčiamas anksčiau laiko, jį reikia vėl pastatyti. Žaidimas tęsiamas, kol viena iš komandų nuverčia visus priešininkų blokelius. Nuvertus visus blokelius, komanda gali pulti karalių mesdami likusius pagaliukus. Kol yra nenuversti visi priešingos komandos blokeliai, tol karaliaus liesti negalima. Jei komanda nuverčia karalių anksčiau laiko, ji iš karto pralaimi.

Žaidimo variacija

Žaidėjai gali susitarti, kad būtų leista mesti pagaliukus ne nuo pradinės linijos, o nuo arčiausiai centrinės linijos esančio kubelio.

Linkime Jums gero žaidimo ir smagių įspūdžių žaidžiant vikingų šachmatais!

Blokelių išdėstymo schemą galima rasti šiuo adresu: http://static.goki.eu/instruc_15166.pdf

 Rekomenduojama vaikams nuo metų.

Žymos: Goki žaidimai, žaidimai vaikams, lavinamieji, edukaciniai žaidimai, lauko žaidimai, šeimos žaidimai